Насос для опалення: принцип роботи та основні параметри

насос для опалення

Важливим елементом при встановленні системи опалення можна назвати насос. Такі деталі опалювальної системи використовують для посилення циркуляції теплоносія та підвищення тиску. Як правило, класичні системи опалення пропускають природну циркуляцію носія теплової енергії, але доставки тепла таким способом часто не вистачає у зв'язку з тим, що тиск в цих системах не вище 0,6 мПа. Саме тому при встановленні класичної систем опалення необхідно використовувати насоси.

Принцип роботи насоса в системі опалення

Головне завдання будь-якого насосу – допомогти теплоносію подолати опір в опалювальній системі, яке виникає на окремих її ділянках. Обираючи насос для системи опалення у будинку, важливо знати особливості кожного з різновидів такої продукції.

Існує два основні типи насосів:

1.      

Модель з роботом «на суху». У такому насосі ротор не має контакту з носієм тепла. З допомогу ущільнювальних кілець його робоча частина відокремлена від електричного двигуна. Недоліком такої моделі є те, що робота насоса з «сухим» ротором супроводжується гучним шумовим ефектом.

2.      

Модель з «мокрим» ротором. У такому насосі «мокрий» ротор, разом з крильчаткою насоса занурений в теплоносій, який виконує роль мастила та охолоджує двигун. Завдяки тому, що ця модель працює практично безшумно, насос з «мокрим» ротором найчастіше використовують  в побутових опалювальних системах.

Параметри насосів для системи опалення

Наступна особливість, на яку потрібно звернути увагу при виборі насоса для системи опалення в приміщенні – параметри моделей. Від цього залежить ефективність роботи прибору в вашому помешканні.

1.      

Діаметр труби в місці приєднання насоса. Обираючи насос, важливо переконатися, що в комплекті до моделі є спеціальні гайки, які дозволять швидко змонтувати або ж демонтувати насос. Типові налаштування системи опалення у приміщенні можуть бути: 25 мм (1 дюйм) або 32 мм (1,25 дюйма).

2.      

Продуктивність роботи теплового насоса. Варто відзначити, що саме продуктивність роботи та витрати насоса є головним параметром, який визначає роботу цього пристрою. Для розрахунку продуктивності роботи використовують формулу Q = N:(t2-t1). Це необхідно для того, щоб підібрати розрахункові параметри того насоса, який впорається з опором в системі.

3.      

Рівень підйому системи. Цей показник відображає максимальний напір, на який здатна система опалення кожного будинку.

4.      

Потреба в енергії. При виборі насосу для системи опалення, варто враховувати й потребу конкретного будинку в теплі.

Джерело: alternetica.com.ua

Категории: 

Опубликовано 19.09.2017 11:12